פנטזיה, חלום ועתידנות

האמנות היא ניסיון ליצור אנושיות לצידה של המציאות.
אנדרה מורואה
אמנות דיגיטלית או אמנות ממוחשבת  היא אמנות בה היוצר משתמש בעזרים דיגיטליים כגוןמחשב או מצלמה דיגיטלית ליצירה.
האמנות הדיגיטלית התחילה להתפתח במחצית השנייה המאה ה-20 על ידי חלוצים בתחום כגון פול בראוןהרולד כהן ודייוויד אם. כיום היא אחת מסוגי האמנות הנפוצים בעולם.
מבקריה של האמנות הדיגיטלית טוענים כי זוהי אמנות הנוצרת בלחיצת כפתור, בדומה לטענות שהועלו כלפי אמנות הצילום בתחילת דרכה. בפועל, יצירה דיגיטלית דורשת מיומנות טכנית ושעות עבודה רבות.
בעבור האמן הדיגיטלי משמשים המחשב, הווידיאו והמצלמה הדיגיטלית כלים לציור וליצירת אמנות. התיווך של מכשיר מכני בין האמן לבין יצירתו הערים קשיים בקבלת האמנות הדיגיטלית כאמנות לגיטימית, ממש כשם שהצילום או הקולנוע היו צריכים לפלס את דרכם כמדיום אמנותי בסוף המאה ה-19, כאשר הומצאה המצלמה.
הטענה המרכזית כנגד סוגי אמנות שבהם מעורב אמצעי מכני היא כי אין צורך במיומנות כדי ליצור – המכשיר "עושה את העבודה" בשביל האמן. טענה זו ריקה כמובן מתוכן. ראשית, יש לרכוש מיומנות רבה בהפעלת המכשיר עצמו כדי להגיע לתוצאות ברמה גבוהה ומעבר לכך, וחשוב יותר, איכות התוצאה – כלומר היצירה עצמה תלויה, כמו בכל מדיום אמנותי אחר, בכישרונו, בדמיונו וביכולתו של האמן כאמן ולא כטכנאי. עוד על עתידנות והפעם בסגנון רטרו כאןבארץ הפלאותפנטזיהחלוםללכת עם חלום
הסדרה הבאה:
מה שצבע יכול לעשות...אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה